ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

БИОГРАФИЯ НА АРХИМАНДРИТ СИМОН - НОВИЯ ИГУМЕН НА БАЧКОВСКАТА СВ. ОБИТЕЛ

12 юни 2014 17:15, Българска Патриаршия
Архим. Симон (Бодуров)

Архим. Симон (Бодуров), в мире – Стефан Илиев Бодуров, е роден на 02.05.1970 г. в гр. Пловдив. Той завършва средното си образование в Пловдив. През 1990 г. записва в СУ ”Св. Климент Охридски” специалността „Средновековна история”.

През месец март 1992 г. постъпва като послушник в Бачковската света обител при игуменството на Негово Преосвещенство Агатоникийски епископ Наум. През 1998 г. записва паралелния курс на СДС ”Св. Иван Рилски”-гр.София. През 2000 г. на 14 април ( Вход Господен в Йерусалим - Цветница), е постриган за монах под името Симон, с духовен старец архим. Боян. На 20.04.2000 г. (Великден) е ръкоположен в йеродяконски чин. На 08.06.2000 г. (Възнесение Господне) е ръкоположен в йеромонашески чин, пострижението и ръкоположенията са извършени от игумена на манастира Негово Преосвещенство Агатоникийски епископ Наум.

През есента на 2000 г. записва богословие в СУ ”Св. Климент Охридски”. През 2006 г. завършва Богословие в ПУ ”Св. Паисий Хилендарски”.

На 20.05.2008 г. Св. Синод взима решение да отличи йеромонах Симон с архимандритско достойнство. С него той е награден на 27.07.2008 г. от тогавашния игумен на Бачковския манастир Агатоникийски епископ Борис.

Вече двадесет и две години архимандрит Симон се подвизава на послушание в Бачковския манастир като е изпълнявал там различни послушания: ефимерий, домакин, ключар, библиотекар.

Със скромност и послушание архим. Симон приема решението на Св. Синод от 12. 06. 2014 г. да бъде въдворен от Главния секретар на Св. Синод Русенски митрополит Наум за игумен на Бачковската ставропигиална св. обител на 22. 06. 2014 г.

Снимки: Бачковска св. обител, Десислава Панайотова

Снимки

Манастирският храм на Бачковската св. обителБачковски манастир
« предишна новинаследваща новина »