ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

НАГРАДИ "ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО" - Национален синодален конкурс "Възкресение Христово"`2017

12 април 2017 11:00, Българска Патриаршия

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2017

1 Раздел: ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

Днес, 07.04.2017 г., комисия в състав:

Председател:доц. Йордан Йорданов

Членове:Антони Димитров

Евгений Цанов

Секретар: Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Изобразително изкуство”, класира:

І-ва в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 3 и 4 група от ОДЗ/ЦДГ

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Владимир Бориславов Маринов (6 г.) – ДГ „Зора“, гр. Червен бряг

ПЪРВО МЯСТО:

Алексис Мария Велков (5 г., ПГ) – „В очакване“ – ЧСУ „Дружба“, гр. София

ВТОРО МЯСТО:

Анита Илиева (6 г.) – ШИИ „Арт Попово“, гр. Попово

ТРЕТО МЯСТО:

Елина Венелинова Атанасова (5 г.) – ДГ „Ален Мак“, гр. Горна Оряховица

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Валентина Димитрова Димитрова (6 г.) – ДГ „Пламъче“, гр. Ямбол

2. Александра Мирославова Миронова (6 г.) – ДГ „Слънце“, гр. Русе

3. Николета Георгиева Александрова (5 г.) – ДГ „Звънче“, гр. Добрич

4. Калоян Иванов Недялков – ДГ „Пролет“, гр. Севлиево

5. Елена Гаврилова Илиева (6 г.) – ОДЗ „Вяра, Надежда, Любов“, с. Горна Малина, обл. София

ІІ-ра в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Асения Димитрова Жекова (4 клас, 11 год.) – „Възкресение“ – 1 СУ „Пенчо Славейков“, гр. София

ПЪРВО МЯСТО:

Вероника Костадинова Николова (3 клас, 9 год.) – СУ „Бачо Киро“, гр. Летница

ВТОРО МЯСТО:

Владимир Анчев (10 год.) – „Тайната вечеря“ – Ателие „Приказен свят“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО:

Витан Иванов Василев (4 клас, 10 год.) – СУПНЕ „Фридрих Шилер“, гр. Русе

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Мирела Адрианова Йорданова (4 клас, 10 год.) – Църковно училище при храм „Св. Николай Чудотворец“, гр. Бухово

2. Мадлен Илиева (3 клас) – ШИИ „Арт Попово“, гр. Попово

3. Фелипе Севдалинов Михайлов (3 клас, 9 год.) – СУ „Бачо Киро“, гр. Летница

4. Бурчин Ерджан Рифадова (10 год.) – „Христос воскресе с мир, любов и съгласие“ – ОУ „Цанко Церковски“, с. Средище, обл. Силистра

5. Светозар Светозаров Николаев (3 клас, 9 год.) – „Възкресение Христово“ – СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево

6. Виктория Христова Христова (9 год.) – „Разпятие“ – НЧ „Ангел Кънчев“, гр. Русе

ІІІ-та в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Мариела Тодорова Тодорова (7 клас, 13 год.) – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, гр. Елхово

ПЪРВО МЯСТО:

1. Мила Димчева Дочева (6 клас) – ОУ „Найден Геров“, гр. Бургас

2. Гери Даниелова Николова (12 год.) – СУ „Цанко Церковски“, гр. Полски Тръмбеш

ВТОРО МЯСТО:

Йоанна Константинос Маркетаки (7 клас, 13 год.) – 1 СУ „Пенчо Славейков“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО:

Николай Александров Димитров (11 год., 5 клас) – СУ „Никола Войводов“, гр. Враца

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Благовеста Шишкова (14 год.) – Арт център „Видима“, гр. Севлиево

2. Мартин Ивайлов Маринов (6 клас, 11 год.) – „Пасха в Бачковския манастир“ – ОУ „Васил Левски“, гр. Ловеч

3. Асения Сергиева Манолова (8 клас, 14 год.) – НГПИ „Св. Лука“, гр. София

4. Егор Валериевич Рубаносов (8 клас, 15 год.) –МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

5. Радослав Григоров Йорданов (8 клас) – СУ „Д-р Петър Берон“ към Затвора в гр. Бобов дол

6. Ралица Стоянова Станчева (12 год.) – СУ „Цанко Церковски“, гр. Полски Тръмбеш

IV-та в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Катерина Валентинова Велинова (12 клас, 18 год.) – 1 СУ „Пенчо Славейков“, гр. София

ПЪРВО МЯСТО:

Лилия Веселинова Атанасова,Мария Стоянова Василева, (12 клас, 18 год.) Теодора Стоянова Василева (11 клас, 18 год.) – „Пасхална нощ“ – ПГТМД, гр. Варна

ВТОРО МЯСТО:

Божидар Каменов Колев (12 клас, 18 год.) – 1 СУ „Пенчо Славейков“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО:

Велина Георгиева Митова (9 клас, 16 год.) – „Трънен венец“ – ЦПЛР, гр. Ловеч

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Ивон Стефанова Кючукова (11 клас, 17 год.) – Неделна школа по рисуване към Академичния параклис „Св. Климент Охридски“, гр. София

2. Елица Димитрова Димитрова (9 клас, 15 год.) – „Възкресение Христово“ – МПЦ „Чисти сърца“, гр. Смолян

3. Михаела Станиславова Йоцова (17 год.) – 1 СУ „Пенчо Славейков“, гр. София

4. Симона Радославова Цурева (10 клас, 17 год.) – „Великден“ – ПГТЛП „Гоце Делчев“, гр. Благоевград

5. Жанина Лазарова Лазарова (9 клас, 16 год.) – Неделна школа по рисуване към Академичния параклис „Св. Климент Охридски“, гр. София

Следват подписи /п/

07.04.2017 г.

гр. София

Синодална палата

~~~~~~~~~~~~~~~

ВАЖНО: Участниците, които ще присъстват на празничния финал на конкурса на 14 май 2017 г. в София, трябва да изпратят потвърждение до 3 май 2017 г. включително

на пощенски адрес:

СВ. СИНОД на БПЦ-БП, КУЛТУРНО-ПРОСВЕТЕН ОТДЕЛ

ЗА НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”

УЛ. „ОБОРИЩЕ” № 4

1000 СОФИЯ

БЪЛГАРИЯ

или по телефона:

Културно-просветен отдел при Св. Синод на БПЦ-БП

Тел. за връзка: +359 2 987 56 11, вътр. 217 или 0879 510 162

или по електронен път на адрес:

Е-mail: skpotdel@bg-patriarshia.bg

« предишна новинаследваща новина »